Najlepsi gracze CS:GO

Czołowi zawodnicy e-sportowi stają się prawdziwymi gwiazdami, które mają fanów w różnych zakątkach świata. Dotyczy to między innymi zawodników CS:GO, czyli jednej z popularniejszych gier e-sportowych. Za wieloma z nich kryje się ciekawa historia.

Jak CS:GO stał się sportem?

Choć nie wszyscy są zwolennikami e-sportu, to faktem jest, że staje się on coraz popularniejszy. Zresztą cały sport, jak i rozrywka w ogóle coraz częściej przenosi się do świata wirtualnego. Zauważyć to można już od dawna np. w grach losowych. Dawniej hazardowe emocje były dostępne wyłącznie w kasynach stacjonarnych.

Obecnie wystarczy przejść do kasyna online, takiego jak GG.Bet, by zagrać w praktycznie dowolną grę kasynową. W dodatku można liczyć na dodatkowe korzyści, w tym GGBet bonusy. Tego typu bonusy pod postacią np. darmowych spinów pozwala zwiększyć swoje szanse na uzyskiwanie korzystnych wyników finansowych.

Do popularyzacji kasyn internetowych przyczynił się rozwój technologii i zmiany pokoleniowe. Podobną sytuację zaobserwować można w przypadku sportu. Gry video stają się coraz bardziej realistyczne i emocjonujące, przez co zawody w CS:GO i inne gry przyciągają coraz większą liczbę kibiców.

Olof Olofmeister Kajbjer, czyli legenda CS:GO

Choć pochodzący ze Szwecji Olof Kajbjer ma dopiero 29 lat, to już określa się go mianem legendy CS:GO. Ten zawodnik grał w takich drużynach jak H2K, Absolute Legends, LGB eSports, Fnatic, a obecnie reprezentuje Faze Clan.

Olofmeister świecił triumfy na największych imprezach, w tym na turnieju Major, gdzie też został wybrany MVP. Uznawano go za najlepszego gracza również na zawodach ESL One Katowice, DreamHack Open Summer, IEM Katowice 2016, StarLadder i-League StarSeries XIV i wielu innych.

To co wyróżnia Olofmeistera, to utrzymywanie się w czołówce graczy przez długi czas. Już od 2015 roku wciąż znajduje się on w rankingach najlepszych zawodników CS:GO. To nie lada sztuka, gdyż w tej dyscyplinie sportowej wyjątkowo trudno utrzymywać się na szczycie.

Christopher Alesund odchodzi w glorii chwały

Kolejny Szwed, który zalicza się do najlepszych graczy CS:GO w historii to Christopher GeT_RiGhT Alesund. Na początku 2021 ogłosił on, że postanawia zawiesić swoją karierę, a być może nawet przejść na sportową emeryturę. 

Ta wieść zasmuciła kibiców, gdyż GeT_RiGhT wyróżniał się widowiskowym stylem gry, który często pozwalał mu odnosić wielkie sukcesy.  Ten zawodnik był częścią takich drużyn jak Ninjas in Pyjamas, SK Gaming, czy Fnatic i parokrotnie był wybierany graczem roku w kilku prestiżowych rankingach. GeT_RiGhT zwyciężał między innymi na ESWC, StarLadder Star-Series i-League Season 2, IEM Masters XII Oakland, ESL One Cologne oraz DreamHack Winter.

Nieskończona lista sukcesów Brehze

Urodzony w 1998 roku Vincent Brehze Cayonte swą karierę w CS:GO zaczął w 2015 roku. Ten Amerykanin filipińskiego pochodzenia obecnie jest kluczowym zawodnikiem drużyny Evil Geniuses. Jego charakterystyczny styl gry oparty na cierpliwości w połączaniu z utrzymaniem zimnej krwi, co sprawia, że jest on arcygroźnym przeciwnikiem.

W ciągu paru lat aktywności święcił on już ogromne triumfy. Brehze może się poszczycić doskonałymi wynikami zdobywanymi między innymi w ramach Obey Alliance, Without a Roof, Team Kaliber, Selfless Gaming, NRG eSports, czy Evil Geniuses.

Snajper idealny tj. Kenny Schrub

Pochodzący z Francji Kenny kennyS Schrub to snajper, który obecnie stanowi o sile drużyny G2 Esports. W 2015 roku podczas The Game Awards 2015 został on uznany za najlepszego zawodnika e-sportowego roku.

kennyS to naprawdę ogromny pasjonat CS:GO, którego profesjonalna kariera rozwija się modelowo. Grać zaczął już w wieku kilku lat, a jego talent i pasja szybko zostały dostrzeżone. W 2012 roku dostał on zaproszenie na turniej rozgrywany w Arles, gdzie zachwycił kibiców swoimi snajperskimi umiejętnościami. 

Później Kenny podpisał kontrakt z VeryGames i zaczął odnosić coraz większe sukcesy indywidualne i drużynowe. Szczyt osiągnął w 2015 roku, jednak do dziś jest uważany za jednego z najciekawszych graczy.

Ladislav Kovács, czyli filmowa historia

Przez długo Ladislav GuardiaN Kovács traktował gry komputerowe wyłącznie jako rozrywkę i sposób na odpoczynek. Zapewne, gdy zaczynał profesjonalną karierę, to nawet nie spodziewał się, jak bardzo odmieni to jego życie.

Pochodzący ze Słowacji Kovács dzięki CS:GO zdobył nie tylko wielkie uznanie, ale też ogromne pieniądze. Szacuje się, że na grze zarobił on już niemal milion dolarów. Kovács może się poszczycić tytułami MVP uzyskanymi między innymi na ESL Pro League Intel Extreme Masters XIII Sydney, czy Electronic Sports World Cup 2015.

 

Polski akcent, czyli Mateusz Wilczewski

Polacy także potrafią grać w CS:GO, a koronnym dowodem jest tu postać Mateusza Mantuu Wilczewskiego. Systematycznie bierze on udział w największych turniejach e-sportowych i często zajmuje w nich czołowe miejsca.

Na liście jego sukcesów znajduje się między innymi drugie miejsce w sezonie Flashpointa. Urodzony w Wielkiej Brytanii Wilczewski swego czasu przestał uczestniczyć w zawodach CS:GO. Niektórzy obawiali się nawet, że postanowił on zakończyć swą karierę. Wilczewski powrócił jednak do gry w wielkim stylu.

Wśród polskich graczy wyróżnić też trzeba takich zawodników, jak Paweł "Dycha" Dycha, Kamil "KEi" Pietkun, Miłosz "mhL" Knasiak, Janusz "Snax" Pogorzelski oraz Olek "Hades" Miśkiewicz. Wszyscy z nich to gracze ze sporym potencjałem. Można więc mieć nadzieję, że w ciągu paru najbliższych lat przynajmniej jeden gracz z Polski stanie się topowym zawodnikiem CS:GO na świecie.